550 ofert poznańskiej nauki dla biznesu

Wielkopolska Platforma Innowacyjna

2015-06-15

Wielkopolska Platforma Innowacyjna (wpi.poznan.pl) jest jednym z kilku projektów realizowanych z inicjatywy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania w partnerstwie z siedmioma uczelniami wyższymi i pięcioma instytutami badawczymi z Poznania: Akademią Wychowania Fizycznego, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Artystyczny, Uniwersytetem Ekonomiczny, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytetem Przyrodniczy oraz Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Instytutem Logistyki i Magazynowania, Instytutem Obróbki Plastycznej, Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Instytutem Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk.

 

Celem projektu jest promocja usług i rozwiązań dla przedsiębiorstw tworzonych przez poznańskie instytucje naukowo-badawcze. Oferty stanowią odpowiedź na pojawiające się w przedsiębiorstwach potrzeby techniczne technologiczny lub organizacyjne. Choć rozwiązania pochodzą tylko z Poznania, baza ofert Wielkopolskiej Platformy Innowacyjnej stanowi największy zbiór internetowych zaproszeń instytucji naukowo-badawczych dedykowany gospodarce w kraju –podkreśla koordynatorka projektu Honorata Pilarczyk.

 

Każda oferta jest podpisana przezpromotora przedsiębiorczości akademickiej uczelnilub promotora przedsiębiorczości instytutu badawczego. Rolą promotora przedsiębiorczości jest poszukiwanie i gromadzenie informacji o ofercie reprezentowanej jednostki w zakresie usług pomiarowych, badawczych oraz wyników prac badawczych. Ponadto promotorzy przedsiębiorczości udzielą informacji na temat możliwości, zasad oraz form współpracy z uczelnią lub instytutem badawczym oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich zespołów naukowych i twórców innowacyjnych rozwiązań.

 

Wielkopolska Platforma Innowacyjna to nie tylko witryna internetowa, ale szereg działań mających na celu inicjowanie współpracy pomiędzy nauką i biznesem w formie spotkań, konferencji, wystaw, prezentacji i wspólnych stoisk podczas targów przedsiębiorczości. Najcenniejsze dla zespołu projektowego są wizyty promotorów przedsiębiorczości i naukowców w firmach. Takie spotkania bezpośrednie dają możliwość wymiany doświadczeń dotyczących kontaktów przedsiębiorstwa z jednostkami naukowymi z Poznania oraz rozeznanie możliwości współpracy w przyszłości.

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych współpracą przedsiębiorców do kontaktu z promotorami przedsiębiorczości oraz koordynatorem projektu poprzez stronę internetową wpi.poznan.pl

 

WPI plakat